SpiderNeT Internet Telewizja Telefon

O nas

Firma SPIDERNET działa na polskim rynku od 2006 roku. Początkowo świadczyliśmy usługę dostępu do Internetu drogą radiową, zawsze inwestowaliśmy w najnowsze technologie, aby jakość świadczonych przez nas usług była na najwyższym poziomie. W roku 2013 dzięki wsparciu ze strony Unii Europejskiej rozpoczęliśmy budowę sieci opartej na kablu światłowodowym. Nasi pracownicy to doświadczeni specjaliści w dziedzinie teleinformatyki. Wspólnie budujemy nowoczesną infrastrukturę telekomunikacyjną zapewniając naszym Klientom dostęp do szerokopasmowego Internetu i nowoczesnych usług telefonii cyfrowej oraz telewizji wysokiej rozdzielczości.

Obecnie wszystkie połączenia miedzy przełącznikami i serwerami w naszej sieci posiadają przepustowości rzędu 10Gbps.

Posiadamy styki międzyoperatorskie o łącznej przepustowości 22 Gbps:

  • transmisja do węzła EPIX w Katowicach realizowana przez Netia – 10 Gbps
  • transmisja do węzła EPIX w Warszawie realizowana przez Exatel – 10 Gbps
  • styk do węzła CZIX realizowany przez własną infrastrukturę – 1 Gbps
  • styk do węzła Arbelon realizowany przez własną infrastrukturę – 1 Gbps

W wyżej wymienionych węzłach wymiany ruchu nawiązujemy połączenia dzięki, którym uzyskujemy dostęp do całości polskich oraz zagranicznych zasobów Internetu. Ten model pozwala na uzyskanie bardzo niskich czasów dostępu (niski ping) oraz wysokich przepustowości.

Wszystkie instalacje klienckie wykonujemy w technologii FTTH (Fiber to the home), czyli światłowód do mieszkania, to technologia przyszłościowa o praktycznie nieograniczonym potencjale. Chcąc zapewnić naszym klientom najwyższą jakość usług, stawiamy na ciągły rozwój i wymianę doświadczeń. Realizujemy i uczestniczymy w realizacji projektów unijnych Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, zapewniających dostęp do Internetu na etapie tzw. ?ostatniej mili?, a także przeciwdziałających wykluczeniu cyfrowemu we współpracy z Gminami Wręczyca Wielka, Herby, Konopiska oraz Urzędem Miasta Blachowni.